„Americkí rozvracači sveta“

Autor: Tomáš Lulák | 13.8.2014 o 15:46 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  138x

Na Slovensku sa v médiách o dôsledkoch vyplývajúcich zo situácie na Ukrajine smerom na ekonomiku EÚ a hlavne Slovenska veľmi málo hovorí a zväčša sa prezentuje len jednostranný pohľad. Málokto prezentuje a vysvetľuje aj druhú stranu mince, tú ekonomickú. Žiaľ tým, že, ľudia na Slovensku čítajú hlavne bulvárne denníky a pozerajú TV stanice, ktoré vysielajú trápne reality show typu Farma či Vyvolení, nemajú ani možnosť dozvedieť sa viac o pozadí a možných dôsledkoch tejto situácie pre EÚ a Slovensko.

     Vo vzťahu k Ukrajine začína byť pre EÚ politika a konanie USA neúnosné a neakceptovateľné. Je smutné, že EÚ momentálne pácha sama na sebe energetickú a časom pravdepodobne aj ekonomickú samovraždu, lebo bezhlavo a bez rozmyslu ako hluchý a slepý prisluhovač podporuje kroky a diktát z USA. EÚ by mala hájiť hlavne vlastné záujmy a záujmy jej členských štátov a nie sa podriaďovať politickým hrám USA. Stačí si pozrieť posledné ekonomické ukazovatele najmä členských krajín zo Škandinávie a hneď je všetkým jasné, že nie Rusko v prvom rade doplatí na túto situáciu, ale EÚ a jej členské štáty. Po Dánsku, Švédsku a Fínsku doľahnú pravdepodobne v plnej sile tieto dôsledky na Slovensko a Česko. Je smutné, že nikto sa nepýta, kto situáciu na Ukrajine spôsobil? V koho záujme bolo a stále je, aby sa táto situácia udržala čo najdlhšie? Keď sa ale človek pozrie na to trochu bližšie, musí si všimnúť prvé náznaky, že určite nie je v záujme EÚ ani Ruska, aby tomu tak bolo. Je len jedna krajina, ktorá ma na tejto situácie eminentný záujem a tou sú USA. USA a jej tajné služby sú tou tými, ktoré za celou situáciu na Ukrajine stoja a EÚ by im to mala ako sa ľudovo hovorí “dať vyžrať“. Ale americkí rozvracači sveta sa z toho elegantne vyzuli. Najprv rozvrátili Ukrajinu a potom nechali EÚ, aby si s tým poradila. Ale v EÚ si za to môžeme sami, lebo sa správame tak, akoby sme nevideli, že jednoznačné podriaďovanie sa diktátu hlupákov z USA vo vzťahoch EÚ a Ruska škodí hlavne nám. Bolo by tiež dobré si uvedomiť, v akom postavení Ukrajina je - nie je členom ani EÚ ani NATO. A podľa toho sa aj Ukrajina riadená hlupákmi z USA správa. Svedectvo dávajú aj posledné vyhlásenia Ukrajiny o uzatvorení tranzitu energetických surovín z Ruska do EÚ. Tieto vyhlásenia nesú v sebe jednoznačný rukopis tajných služieb a establishmentu USA. Preto je zarážajúce, že v EÚ si nik nepokladá otázku, kto na situáciu na Ukrajine doplatí? Nebude to ani USA ani Rusko. Bude to v prvej rade EÚ a Rusko a potom aj samotná Ukrajina, ktorú USA odhodia ako špinavý uterák, keď z nej vyťažia politické maximum. Americký rozvracači sveta sa nám potom právom spoza mora smejú, akí sme v Európe hlúpi, že robíme presne to, čo nám oni nadiktujú. Ich prvoradým cieľom je destabilizácia Európy, rozvrátenie vzťahov EÚ a Ruska a hlavne, ich primárny cieľ je vlastný ekonomický profit z celej situácie. V USA už desaťročia robia dookola to isté a teraz sa im naskytla príležitosť urobiť to aj v Európe prostredníctvom Ukrajiny. Americkí rozvracači sveta veľmi dobre vedia, čo pre EÚ znamená energetická závislosť na Rusku a preto ich kroky smerujú k eskalácií a predlžovaniu aktuálnej status quo. Hrajú sa s EÚ ako mačka s myšou. Najprv odpočúvajú jej čelných predstaviteľov a potom zaútočia skryto a zákerne politickými hrami na Ukrajine. Veľmi dobre si totiž uvedomujú energetickú závislosť EÚ na Rusku.

     Najlepšie je vidieť hlavné ciele USA v Európe na ekonomike. Stačí si pozrieť posledné ekonomické ukazovatele a hneď je každému jasné, aký cieľ majú americkí rozvracači sveta:

- Destabilizácia Európy

- Rozvrátenie vzťahov EÚ a Ruska

- Vlastný ekonomický prospech

     Všetky tri hlavné ciele sa im darí napĺňať a to do bodky. US Dolár sa posilňuje a Euro sa oslabuje, EÚ a Rusko sú defacto v ekonomickej vojne a vo východnej časti Európy vládne chaos. Táto dlhoročná politika USA mala, má a bude mať len jeden jediný ciel - vlastný ekonomicky profit. Príkladov za poslednú dekádu je po celom svete viac ako dosť. Jedinou časťou sveta, kde sa toto nikdy neudeje a kde sú prehliadané zločiny na ľuďoch a celom národe, je Izrael. Samozrejme, že to nevadí a nikto to nerieši. Veď americká politika je plne v područí židovského establishmentu. Čo tam koho potom, že Židia z Izraela beztrestne ostreľujú raketami, granátmi a guľometmi školy a nemocnice v Palestíne, nikomu nevadí, že tieto školy a nemocnice sú pod záštitou OSN. Pritom len málokto si uvedomuje, resp. málokto otvorene hovorí o tom, ako vznikol Izrael. Že Izrael po vojne vznikol beztrestnou anexiou cudzieho územia. Pred týmto svet a aj žiaľ aj EÚ zatvára oči, lebo Izrael má veľkého spojenca, najväčšieho agresora na planéte - USA.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?