"Slováci nás sklamali" tvrdí Gati. Ja som naopak na Slovensko hrdý.

Autor: Tomáš Lulák | 20.5.2014 o 16:25 | (upravené 20.5.2014 o 20:06) Karma článku: 4,44 | Prečítané:  445x

     Po prečítaní si rozhovoru pod názvom > Sankcie proti Rusku? Slováci nás sklamali < by som rád pripomenul hlavnému aktérovi - p. Charles Gati pár detailov.

Pozn.: 
     Na úvod uvádzam, že nie som zástancom Ruska a jeho krokov ohľadom situácie na Ukrajine, ale som obyvateľom Slovenska a EÚ a zaleží mi v prvej rade na záujmoch našej krajiny a EÚ, ktorej je členom.

Veľmi sa čudujem, ako si tento prestarnutý deduško z USA drzo dovoľuje dávať rady Slovensku a Európe v otázkach Ruska. Pripomenul by som mu nasledovné:
- keby nebolo agentov USA, ktorí v Kyjeve vyvolali štátny prevrat nebola by pravdepodobne následne po tomto prevrate nastala situácia okolo východných častí Ukrajiny.
- USA sú najväčším agresorom na planéte
- USA vyvolávajú konflikty a rozvracajú vlády, len aby sa na tom priživili a to aj za cenu vymyslených obvinení
- USA v podstate umožnili vznik Izraelu, čo bola tiež anexia cudzieho územia a národa

Deduško si zjavne neuvedomuje, že Európa v prvej rade musí hájiť svoje energetické záujmy a či chceme alebo nie, žiaľ sme na Rusku závislí najmä čo sa ropy a plynu týka. Jedine, že by deduško dokázal vybaviť, že nám USA budú dodávať ropu a plyn v rovnakom objeme a za rovnakých podmienok ako Rusko.

Na tomto príklade je krásne vidieť, akým veľkým záujmom USA je destabilizovať Európu. Lebo destabilizácia by nastala, ak by sa Putin rozhodol zavrieť kohútiky a to len preto, že sa nevyčerpali všetky diplomatické možnosti riešenia tejto situácie. A to je presne cieľom USA. Aj na tomto príklade sa naplno ukazuje, že USA vôbec nejde o blaho Ukrajiny, Európy a už vôbec nie Slovenska, ale len o ich vlastné dobro.

Som veľmi rád, že Slovensko a jeho vláda (aj keď Fica a jeho administratívu vôbec nemusím) sa pripojili ku krajinám EÚ, ktoré pristupujú k tejto zložitej situácii citlivo, s rozvahou a bez bezhlavého podľahnutia tlaku USA. Je potrebne si uvedomiť, že či Európa chce alebo nechce, je na Rusku surovinovo závislá. Je to síce nelichotivá situácia, lebo Rusko a Putin majú Európu v podstate v hrsti, ale je to proste fakt, s ktorým treba naplno pracovať a to až do momentu, keď nebude existovať iná alternatíva.

Prečo sa deduško nestará do Izraela, ktorý vznikol po 2. svetovej vojne na území inej krajiny a to len tak jednoducho na základe rozhodnutia práve USA. A dnes vidíme dôsledky tejto povojnovej anexie cudzej krajiny a jej obyvateľov. Ale táto anexia už tohto deduška nezaujíma, lebo to sa jedná o Izrael a to by sa židovskí mecenáši ťahajúci politickými nitkami v USA mohli nahnevať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?