„Kto je na Slovensku vlastne diskriminovaný?“

Autor: Tomáš Lulák | 3.5.2014 o 15:09 | (upravené 4.5.2014 o 13:39) Karma článku: 9,51 | Prečítané:  828x

Milí čitatelia mojich blogov. Rozhodol som sa tento môj blog zmazať a to z dôvodu toho, že pôvodná myšlienka tohto blogu zanikla v polarizácii reakcií a nepochopenia podstaty tohto blogu. V blogu som chcel vyjadriť to, ako vnímajú Slovensko mnohí politici a organizácie z EÚ či USA, voči tomu, ako to vnímajú obyvatelia Slovenska či už menšinového alebo väčšinového obyvateľstva. Nič viac, nič menej v tom nebolo a už vôbec nešlo o rasizmus a paušalizovanie.

Tých, ktorí ma bez zamyslenia sa nad blogom obvinili z rasizmu, chcem uistiť, že sa veľmi mýlia. Ale chápem ich pohľad, lebo na Slovensku je a priori akákoľvek myšlienka najprv vnímaná negatívne a až potom sa nad ňou ľudia zamyslia. Pre istotu uvediem aj malé vysvetlenie:

- Ja sám mám niekoľko priateľov rôznej farby pleti a národnosti a necítime voči sebe vzajomnú rasovú nenávisť.

- Osobne som sa rozprával s pánom ca. okolo 60 rokov, ktorý mi povedal citujem: „Viete, narodil som sa ako Cigán, žijem ako Cigán a umriem ako Cigán a kto o mne tvrdí niečo iné, hanbí sa za svoj pôvod“. Tohto pána si veľmi vážim nie preto, že mi toto povedal, ale preto, lebo som sa o ňom dozvedel, že sa živil poctivo, svojim deťom dal vzdelanie a to najlepšie zo seba čo im mohol dať.

- Mám priateľov aj medzi Cigánmi / Rómami a sám nerozumiem tomu, prečo tieto dve slová vyvolávajú toľko vášní a takú polarizáciu spoločnosti, lebo z mojej strany ani jedno z týchto slov nie je myslené hanlivo či urážlivo (mimochodom uviedol som to aj v blogu)

- Nikde v blogu som neuviedol, že sa to týka všetkých Cigánov / Rómov, čiže nepaušalizoval som to na všetkých, ako ma niektorí obvinili

- Možno bolo chybou, že som neuviedol percentuálny podiel v porovnávaných oblastiach, aby to bolo pre niektorých menej chápavých jasne zrozumiteľné. Ale keďže blog mal byť o tom, ako je vnímané Slovensko v zahraničí voči tomu, ako to vnímajú mnohí obyvatelia Slovenska, nepovažoval som za potrebné uvádzať percentá. Ale sľubujem, že nabudúce uvediem pri tejto téme percentuálne vyjadrenie na tisícinu percenta.

A na záver sa chcem ospravedlniť všetkým, ktorých sa opísané vnímanie Slovenska v zahraničí voči tomu, ako to vnímajú mnohí obyvatelia Slovenska dotklo alebo ich akokoľvek urazilo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?