„Je naozaj Rusko tým zlým hráčom na politickej mape sveta?“

Autor: Tomáš Lulák | 13.4.2014 o 11:06 | (upravené 13.4.2014 o 13:06) Karma článku: 5,98 | Prečítané:  374x

Médiá na západe Európy alebo lepšie povedané od Ukrajinských hraníc na západ jednostranne a účelovo informujú o situácii a udalostiach na Ukrajine. Slovenské média nie sú vôbec výnimkou, ba dokonca niektoré komerčné televízie si body sledovanosti naháňajú prifarbovaním, skresľovaním pravdy a vytváraním umelých senzácií.

Nechcem sa v tomto blogu vyjadrovať o právnej podstate, oprávnenosti a medzinárodných dôsledkoch toho čo sa deje na východe Ukrajiny resp. sa udialo v súvislosti s Krymom, ale o tom, ako sú tieto udalosti vnímané. Rovnako netvrdím, že súhlasím či nesúhlasím s týmito udalosťami a tým čo nasledovalo. Zaujíma však to, ako sú tieto udalosti prezentované a kde je ich podstata.

V Európe sú obyvateľom podsúvané jednostranné informácie, ktoré vykresľujú Rusko a Putina ako agresora, ktorý je za tieto udalosti zodpovedný. V médiách odzneli informácie, že snajperi, ktorí strieľali do ľudí boli ukrajinské bezpečnostné zložky alebo Ruskom najatí žoldnieri. Je tomu naozaj tak? Pri pohľade na črty tvári týchto strelcov je však očividné, že nemajú črty Slovanov z východnej Európy. Položme si aj ďalšie otázky:

- Ktorá krajina pod vymyslenými zámienkami vyvoláva vojnové konflikty? Rusko to nie je, je to USA.

 

- Ktorá krajina už desaťročia rozvracia v duchu demokracie iné krajiny? Rusko to nie je, je to USA.

- Ktorá krajina najviac ekonomicky profituje na vojnových konfliktoch? Rusko to nie je, je to USA.

- Ktorá krajina si kladie za cieľ destabilizovať politickú situáciu? Rusko to nie je, je to USA.

- Ktorá krajina špehuje a odpočúva svojich spojencov? Rusko to nie je, je to USA.

Vôbec by som sa nečudoval, ak by za vývojom udalostí na Ukrajine nestálo Rusko, ako je to obyvateľom Európy v médiách podsúvané, ale práve USA a ich štvavá politika v duchu vojenskej filozofie z čias Rimanov: „Rozdeľuj a panuj“. Ale takto sa predsa nesmie rozmýšľať. Ani len teoreticky sa zamyslieť nad takouto možnosťou. Veď predsa tie milosrdné, srdečné a dobré USA chcú celému svetu dať len a len to najlepšie dobro z celého vesmíru.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?